Instagram TBT Ne Demek?

Instagram TBT kavramı, İngilizce kökenli olup “throw back Thursday” anlamlarına gelmektedir. Instagram TBT etiketi, kullanıcılar tarafından en çok perşembe günleri kullanılmaktadır. Bu etiket sayesinde kullanıcılar, eski fotoğraf ve videoları paylaşırlar. Çoğunlukla eski fotoğraf ve videolarda kullanılan bu etiket, bir gün içerisinde kullanıcılar tarafından fazlaca kullanılmaktadır. Kelime olarak ise “perşembeye doğru” anlamlarına gelir. 

TBT Açılımı Nedir?

TBT etiketinin açılımı, “throw back Thursday” olarak bilinir. Bu terim, Instagram’daki paylaşılan gönderilerin atlında hashtag işareti eklenerek kullanılmaktadır. Kelimenin anlamı ise Türkçe ’de “perşembeye doğru” anlamlarına gelir.

TBT Etiketi Ne Zaman Kullanılmaktadır?

TBT etiketinin kullanılacağı gün perşembe günüdür. Instagram kullanıcıları haftanın her perşembe gününde Instagram TBT etiketi kullanarak eski fotoğraf ve videolarını paylaşmaktadır. Fakat perşembe günü gönderi paylaşmayan Instagram kullanıcıları, sadece TB yani “Throw Back” etiketi ile gönderileri istenilen günde paylaşabilir.

Instagram TBT Etiketi Ne İşe Yarar?

Instagram tbt hashtag’inin kullanılmasındaki amaç birçok Instagram kullanıcısının etiketi kullanmasıdır. TBT etiketiyle paylaşılan gönderiler, ortak bir havuzda toplanır. Keşfet kısmında Instagram TBT etiketi aranırsa birçok kullanıcı sizin paylaşımınızı da görebilir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.